KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17407346
*
nr 1740 7346
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Signerad, modellstudie. Olja på duk, 55x118 cm, yttermått inklusive ram: 44x137 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2025
kl 19:36:45
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik jerken modellstudie olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Erik Jerken
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
nr 1740 7346
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Signerad, modellstudie. Olja på duk, 55x118 cm, yttermått inklusive ram: 44x137 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2025 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik jerken modellstudie olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



